Przewodnik po technikach drukarskich

Druk Cyfrowy

Druk cyfrowy to najbardziej opłacalna i najszybsza metoda druku. Ten styl nadruku jest dość elastyczny, ponieważ pozwala na stosowanie wielu kolorów. Pozwala także na zmianę danych, co oznacza, że personalizacja imion gości jest możliwa na każdym zaproszeniu. Za dodatkową opłatą możecie otrzymać próbkę wydruku, przed rozpoczęciem produkcji. Jeżeli zależy Wam na otrzymaniu zaproszeń „na wczoraj”, to technika dla Was!

Minimalna ilość zamówienia: 20szt.

Skype_Picture_2022_10_09T06_22_36_454Z
DC567E50-AAB1-4209-8794-191C6CAC4CA5
Skype_Picture_2021_03_11T16_42_20_099Z

Hot Stamping (złocenie)

Jeżeli chcecie dodać element błysku na waszej papeterii ślubnej, nie ma lepszej metody niż hot stamping. Podobnie jak letterpress, wymaga przygotowania matrycy z projektem zaproszenia, ta następnie jest wciśnięta w każdą kartę , pozostawiając naprawdę efektowne wykończenie, a raczej wgłębienie. Musicie  pamiętać, że to dodatkowy koszt, około kilkuset złotych. Przygotowanie próbki takiego zaproszenia jest niemożliwe, z tego względu, że jest to zupełnie nieopłacalne. Personalizacja takich zaproszeń jest możliwa jedynie przez dodanie druku cyfrowego, w innym wypadku dla każdego gości musielibyśmy stworzyć osobną matrycę.

Minimalna ilość zamówienia: 20szt. 

LAMINACJA

Jest jeszcze jedna nieco inna metoda złocenia wydruków. Rolka z folią jest nakładana na zadrukowany wcześniej papier. Temperatura podgrzewa klej na folii, a ta przykleja się do tekstu zaproszenia. Przykład na zdjęciu obok. Ta technika nie wymaga tworzenia matrycy, czyli jest nieco tańsza, jednocześnie efektowa. Musicie jednak pamiętać, że tego typu zaproszenia prawie zawsze będą pokryte folią soft touch. Jest również możliwe przygotowani próbki wydruku, za dodatkową opłatą.

Minimalna ilość zamówienia: 20szt.

Letterpress

Najbardziej prestiżowych technik druku sięgająca początków XV wieku. Jeżeli zależy Wam na efekcie wow, jak również dysponujecie elastycznym budżetem, to technika dla Was. Jak wygląda cały proces? Najpierw tworzona jest matryca na bazie projektu (jedna na jeden kolor), aby uzyskać odpowiedni kolor zadruku miesza się ze sobą odpowiednie farby. „Pomalowana” nimi matryca jest wciskana w papier. Voila! Warto jeszcze dodać, że matryca może być wtłoczona w papier bez żadnego koloru. Wówczas stworzymy tzw. Blindpress. Tekst będzie widoczny jedynie w odpowiednim świetle, ale za to wyczujecie go pod palcem. Personalizacja jest możliwa jedynie poprzez dodanie druku cyfrowego. Ze względu na wysoki koszt matrycy, przygotowanie próbki jest niemożliwe.

Letterpress to bardzo czasochłonna i kosztowna metoda, ale tego typu zaproszenia to piękna pamiątka Waszego Wielkiego Dnia.

Minimalna ilość zamówienia: 50szt.

letterpress

Potrzebujecie pomocy przy dopasowaniu techniki wydruku do waszego budżetu? Napiszcie do nas na adres:

hello@studiowedding.pl